Menyasszonyi ruha Debrecen Karacs Judit couture

Menyasszonyi ruha. Ha tudnám, hogy pont olyan lesz, megvarratnám……….

Sok fórumon, Fb csoportban olvasom ezt a mondatot és megértem a menyasszonyok aggályait.

Miért kételkednek, miért nem bíznak a szabókban?

Mert sokan, sok helyen elbizonytalanítják őket. Még maga a szakma képviselői is. Laikusként elküldenek egy képet a tervezőnek, szabónak, varrónőnek árajánlatkérés végett és nem értik az egyik miért ad 60, a másik meg 250 ezer ft-os ajánlatot, vajon melyik lehet a reális?

Ebben szeretnék az aráknak segíteni, hogy jobban át tudják látni a helyzetet.

De kezdjük az elején. Mikor lesz egy ruha olyan, mint a képen?

Akkor, ha ugyanúgy van, ugyanazokból az anyagokból kiszabva, megfelelő rétegszámban és kellő aládolgozással.

Miért nincs a készruha még köszönőviszonyba sem az eredeti képpel?

Mert vagy nem ért a szakma minden egyes fázisához (anyag és áruismeret, szabás, modellezés, varrás) aki elkészítette, vagy spórolni akartak és olcsó anyagokkal helyettesítették a kelméket és elhagyták a szükséges segédanyagokat, kellékeket.

Mit tehet a menyasszony, hogy mindezt elkerülje?

Járjon utána mennyi a kiszemelt ruha ára és kölcsönzési díja. Ez egy jó kiindulási alap, mert valahol a kölcsönzési díj + – 10-15% környékén van az egyedi méretre készült menyasszonyi ruha reális ára. Bár ez a reális is függ sok tényezőtől. Nyilván magasabb az ár egy fővárosi elegáns szalonban és más egy vidéki üzletben. De mindenképp óvakodni kell a szélsőségesen olcsó verzióktól, mert ott vagy a munkadíj nagyon kevés, (attól tartva, hogy ha nem mond elég alacsony árat, nem lesz elég munkája) vagy olcsó helyettesítő anyagokból készülnek a ruhák. Egyik sem előnyös.

Hogyan néz ki egy komoly árajánlat? Semmiképpen nem egy „papírra dobott” szám. Kell, hogy valamilyen szinten részletes legyen, pl. térjen ki a rétegszámokra, főleg tüllös szoknyáknál, nevezze meg a felhasznált anyagokat pl., düsessz, kristálytüll. Szerepeljen benne az alkalmazott merevítési technika pl. halcsont, mellkosár stb.

Érdemes referencia fotókat, vásárlói véleményeket olvasni, de a legcélravezetőbb, ha személyesen keressük fel a szabóságot. Sokat elárul a környezet, többet, mint a fotók! A félkész ruhák, a méteráru készlet, a részletes tájékoztatás mind a szakmai felkészültségre utal.

Milyen esetekben előnyösebb a méretre varrt ruha a konfekciónál? Ha a menyasszonynak olyan az alakja, amire amúgy is nehezen kap ruhát, ha méretei eltérnek a konfekció méretektől. A szalonokban készen vásárolható, kölcsönözhető ruhák szériában készülnek átlagos női méretekre. Bizonyos esetekben nem alakítható rá, főleg nem szépen egy sajátos testalkatra. A szabó viszont a mérte vétel alapján már eredendően a megrendelő méreteire szabja. Ez mindig szebb mint az utólagos alakítás.

Van olyan eset is, amikor a kiszemelt ruha nem is létezik a menyasszony méretében, akkor is csak az egyedi készítés, ami megoldja ezt a problémát.

Miért választják sokan akkor is a varratott ruhát, ha modell alkatúak? Mert új, mert ő fogja először felvenni, mert olyan készülhet, amilyen csak neki lesz és senki másnak.

Az sem ritka, hogy 3-4 ruha elemeit felhasználva készül az új, mert az egyiknek az eleje, a másiknak a háta, a harmadiknak az ujja, a negyediknek meg a szoknya része tetszik. Így is egy teljesen egyedi csoda készül. Pont az, pont úgy, ahogyan azt az ara megálmodta.

Sok esetben akár kedvezőbb is lehet az ára mint a kölcsönzés, és az esküvő után akár el is adhatják.

Nagyon sokat lehetne még írni erről a témáról, de igyekeztem a legfontosabb infókat összefoglalni.

Ha szeretnél tőlem kérdezni, segítséget kérni írj bátran Fb oldalamra üzenetet

https://www.facebook.com/KaracsJuditcouture/

, vagy email-t az hello@karacsjudit.hu címre.

Vagy hívj fel a 06 20 206 2707 telefonszámon

Örömteli készülődést kívánok

Karacs Judit 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!